JOGA HAMAKOJE – NESTANDARTINIS BANDYMAS ATLEIDTI STRESĄ
2021 5 vasario
TESTOSTERONAS – VISKAS, KĄ TURITE ŽINOTI
2021 8 vasario

SPORTO SAVIMOTYVACIJA

Sunku įsivaizduoti, kiek žmonių pasaulyje kasdien žada sau pažadą pradėti sportuoti, teisingai maitintis ir apskritai pasirūpinti savimi. Kodėl ne visiems pasiseka? Žodžiu, kiekvienas, praleidęs treniruotę ar atsisakęs dietos, atsakys, kad jiems trūksta motyvacijos. Taigi, kaip motyvuoti save? Dalinamės su jumis efektyviais savimotyvacijos būdais sportuodami!

  1. Duokite viešą pasižadėjimą

Kai pažadate sau, nesakydami kitiems, pavyzdžiui, mintyse prieš eidami miegoti ar užsirašydami į sąsiuvinį, galite lengvai jį pažeisti. Jūs esate savo žodžio meistras: galite jį arba duoti, arba atsiimti. Atsakomybės jausmas yra minimalus, ir jūs puikiai žinote, kad jei apsigalvosite, nieko katastrofiško neįvyks.

Visai kas kita, kai apie savo ketinimus kalbate viešai, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose. Vienaip ar kitaip, tačiau kiekvienas žmogus yra priklausomas nuo visuomenės nuomonės. Ir jei nėra baisu būti nevykėliu, nes nepavyko tik sau žinomo tikslo, tai tapti nevykėliu kitų akivaizdoje jau yra visiškai nemalonu.

Pabandykite „Instagram“ paskelbti dabartinės formos nuotrauką arba naujus sportbačius, žadančius numesti 10 kilogramų ar nubėgti 10 kilometrų. Jūs netgi galite nustatyti specialias baudas ir sumokėti draugui kelis šimtus ar tūkstančius už treniruotės praleidimą. Tyrimai rodo, kad žmonės nemėgsta prarasti pinigų, o tokie viešieji statymai padidina sėkmės tikimybę 3 kartus.

  1. Skirkite sau tikrą atlygį

Mes visi treniruojamės dėl sveikatos ir grožio. Tačiau tokie vaiduokliniai tikslai kaip ilgaamžiškumas, stiprus imunitetas ar geležinė spauda daugumai nėra pakankamai apčiuopiami. Sunku įvertinti savo pažangą dėl ilgaamžiškumo ar stipraus imuniteto, kad motyvuotumėte save naujai treniruotei. Todėl rekomenduojama sugalvoti tikrą, apčiuopiamą atlygį sau. Treniruočių mėnesį nusipirkę trokštamus batus ar naują programėlę nepraleisdami, tai gali būti puiki paskata judėti pirmyn.

Kaip tai veikia, išsamiai aprašo knygos „Įpročio galia“ autorius Charlesas Duhiggas. Kodėl mes gyvename ir dirbame taip, o ne kitaip? Charlesas gilinasi į įpročio formavimo mokslinį paaiškinimą ir aprašo trijų etapų procesą, kad būtų sukurta vadinamoji įpročio kilpa. Schema atrodo taip: ženklas, kuris priverčia smegenis įjungti automatinį režimą ir pradėti įprastą veiksmą, patį veiksmą (fizinį, psichinį ir emocinį) ir atlygį pabaigoje. Paskutinis atlygio etapas yra pats svarbiausias: jo dėka veiksmas įgyja tam tikrą naudą jums ir jūsų smegenims. Tai verčia jus norom ar net automatiškai atlikti tam tikrus veiksmus ateityje.

Laikui bėgant, motyvacija ima kilti iš vidaus, nes smegenys tiesiogiai sieja prakaitą ir treniruotės skausmą su artėjančiu endorfinų – hormonų, suteikiančių mums laimės ir malonumo jausmą, išsiskyrimu.

  1. Vizualizuokite rezultatą

Neabejotina, kad daugeliu atvejų anksti keltis yra kažkas nemalonaus ir kviečiančio į sunkią dieną. Bet jei iškart po pabudimo įsivaizduojate pozityviausius šios dienos įvykius, pavyzdžiui, šeimos vakarienę su skambiu vaikų juoku, tai šis malonus laukimas praskaidrins visą jūsų dieną.

Paslaptis paprasta – pozityvi vizualizacija yra ištikimas motyvacijos palydovas. Todėl prieš kiekvieną treniruotę pabandykite vizualizuoti savo abs ar tonizuotas sėdmenis. Šis rezultatas neišvengiamas reguliariai treniruojantis, todėl svajonės pasiekiamumo įgyvendinimas suteiks jums motyvacijos ir jėgų kitam apsilankymui fitneso klube.

Tačiau yra dar kelios svarbios detalės. Niujorko universiteto mokslų daktarė ir psichologė Gabrielle Ettingen knygoje „Pozityvaus mąstymo permąstymas“ apibūdina aiškią pozityvaus mąstymo struktūrą, kuri gali duoti teigiamų rezultatų. Tai susideda iš:

galvoti apie tai, ko norite pasiekti;
reprezentacijos, su kuo siejamas rezultatas;
kliūčių, su kuriomis gali susidurti kelyje į tikslą, nustatymas;
formuluojant galimų kliūčių įveikimo būdus.

Pabandykite patys užsirašyti visus šiuos dalykus ir nusistatyti savo rezultato pateikimo taisyklę. Tai garantuotai padidins jūsų galimybes tai pasiekti!

  1. Prisijunk prie iššūkio

Gerai žinomas faktas, kad įprotis išsiugdo per 21 dieną. Bet kaip jūs galite išlaikyti bent šias 3 savaites? Iššūkiai gali būti jums naudingi! Tai yra iššūkiai, kuriuos žmonės kelia sau, draugams ar bendradarbiams, pavyzdžiui, stovėti lentoje ar atlikti 30 atsispaudimų. Bendri iššūkiai geriausiai veikia, kai susiduriate su bendraminčiais ir taip sukuriate konkurenciją tarp savęs. Tai padidina kiekvieno iššūkio dalyvio efektyvumą, nes niekas nenori būti paskutinėje reitingo eilutėje.

Comments are closed.