Sporto pagrindas yra motyvacija. Ji yra visų gyvenimo sričių pažangos pagrindas. Ne išimtis ir motyvacija sportui. Jei šia kryptimi pasieksite disciplinos ir noro, gerokai pagerės rezultatai ir kitoje kasdienėje veikloje. Sportas moko mus siekti savo, eiti į tikslą sukandus dantis, parodyti valią, kai nieko nenori.
Turinys
Perjungti
Pažvelkite į save veidrodyje ir paklauskite savęs, ko norite iš gyvenimo. Tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas. Kai kurie žmonės mėgsta alkoholinius vakarėlius, kiti yra namisėdos ir svaiginasi gulėdami ant sofos. O kažkas yra laimingas ir kvėpuoja pilna krūtine, ateidamas treniruotis į sporto salę, dėl to įgauna puikią fizinę formą. Jei manote, kad būtų gerai nueiti į sporto salę ir užsiimti savimi – tai yra sėkla, kuriai reikėtų leisti sudygti. Vadinkime tai pradiniu postūmiu.
Kokiu sportu turėčiau užsiimti? Rusijoje yra daug aktyvių ir jėgos sporto šakų. Kažką pagal savo skonį nustatyti nesunku – pakanka apsilankyti keliose treniruotėse, kad tai suprastumėte. Svarbiausia yra pradėti. Atminkite, kad nenustatę aiškios pirmosios treniruotės datos, tiesiog vaikščiosite aplink galvodami, kad būtų gerai pasportuoti, bet nesiimsite jokių veiksmų, kad tai padarytumėte. Rusijoje yra labai geros sąlygos sportuoti. Štai keletas patarimų, kaip pradėti ir padidinti savo motyvaciją:
Pagaliau radote jėgų nueiti į sporto salę arba išeiti pabėgioti. Kas toliau? Dabar apmąstykite jausmus, kuriuos patyrėte per treniruotę. Ar jums patiko stebėti, kaip nuo krūvio išsipučia jūsų raumenys? Ar po rytinio bėgimo mėgavotės žvalumo pojūčiu, o po bėgimo visą dieną jautėtės energingi? Ar jus pakylėjo mintis, kad tai padarėte, ar mėgavotės pačiu procesu? Jei į bet kurį iš šių klausimų atsakėte teigiamai, vadinasi, jūsų motyvacija sportuoti išaugo ir einame toliau.
Išmintinga patarlė sako: “Kova su savimi – sunkiausias iš visų karų. Nugalėti save – sunkiausia iš pergalių!”. Iš tiesų motyvacija sportuoti yra kova su savimi ir mus supančiomis pagundomis.
Kitą dieną po užsiėmimo jūsų raumenys pateks į “krepatacijos” būseną, kai dėl krūvio pažeidžiamos raumenų skaidulos. Organizmas stengiasi užgydyti mikrožalojimus, taip padidindamas raumenų skaidulų skerspjūvio plotą, kad kitą kartą galėtume susidoroti su apkrova.
Sportiškas gyvenimo būdas apima ne tik treniruotes. Jūsų miegas turėtų trukti bent 7-8 valandas, turėtumėte valgyti sveiką maistą, atsikratyti žalingų įpročių. Reikėtų susidaryti dienos režimą. Tai visai nesudėtinga, svarbiausia planuoti savo dieną ir mitybą.
Muzika sportui padeda mūsų organizmui išskirti adrenaliną į kraują. Jis sukelia mums beprotišką norą vėl išspausti tą štangą, kai nebėra jėgų, arba nubėgti dar kelis ratus aplink stadioną, kai esame išsikvėpę, o kojos jaučiasi kaip iš ketaus. Muzika yra galingas ginklas jūsų rankose motyvacijai. Klausykitės mėgstamų kūrinių namuose, kad nusiteiktumėte treniruotei.
Motyvacija sportui neatsiranda iš niekur – tai darbo su savimi rezultatas. Ją užgesinti taip pat lengva, kaip ir uždegti, todėl turite nuolat save motyvuoti. Garsūs sportininkai naudoja skirtingus metodus. Kažkas save motyvuoja varžybiniu komponentu. Jausmas, kad su kažkuo kovoji, noras tapti pirmuoju.
Motyvacija gali kisti: anksčiau jus uždegdavo vieni “žetonai”, o dabar kiti. Pavyzdžiui, anksčiau norėjote gražaus kūno, kad patiktumėte priešingai lyčiai, o dabar treniruojatės dėl savęs, kai aukštumas jums kelia pačios treniruotės, o net ne jų rezultatas.
Sportinis bėgimas rytais – paprastas 20 minučių laisvalaikio pavyzdys, stipriai veikiantis gyvenimo būdą. Savidisciplina ir jausmas, kad jei nebėgsite, diena bus praleista veltui, yra tai, ką turite jausti savyje. Sportinis bėgimas ugdo charakterį. Mankštos muzika padės jums ryte pasisemti nuotaikos. Žiūrėkite kino dramas apie sportą.
Geriausiems planetos sportininkams reikia nuolatinės motyvacijos. Išlikti nuolat aukštame lygyje nepavyks. Žiūrėkite jų interviu. Garsūs sporto pasaulio žmonės dažnai komentuoja savo motyvaciją.
Sporto traumos gali atstumti mus nuo sporto. Grynai psichologiškai gali būti sunku grįžti į treniruotes. Čia reikia palaipsniui priprasti prie buvusios atmosferos, atidžiai klausyti gydančio gydytojo, krūviai po traumos turėtų būti saikingi. Negalima atsinaujinti.
Motyvacija sportuoti apima savęs pertvarkymą, gyvenimo prioritetų nustatymą. Sporto ir geros sveikatos sąvokos eina lygiagrečiai ir glaudžiai viena su kita. Prisiminkite tai ir užsiimkite savimi.
Jei straipsnis patiko, pasidalykite juo su draugais socialiniuose tinkluose. O aš atsisveikinu su jumis, iki pasimatymo!