Sveikatingumo treniruočių tipai
2023 5 rugpjūčio
Fizinis aktyvumas – kokios yra jo rūšys ir kokia jo nauda?
2023 8 rugpjūčio

Fitnesas – privalumai ir trūkumai

Kiekvieno žmogaus pagrindinė užduotis – palaikyti gerą sveikatą ir imunitetą. Daugelis žmonių tai prisimena, kai jau turi nemažai fizinės sveikatos problemų. Jie pamiršta apie savo fizinės būklės, kuri tiesiogiai susijusi su psichologine būkle, svarbą. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje yra daugybė būdų šiai problemai spręsti. Labiausiai paplitusi fizinio aktyvumo rūšis yra fitnesas.

Fitnesas (iš angl. fit – būti sveikam) tinka kiekvienam žmogui, kuris yra apsiginklavęs motyvacija pagerinti savo fizinę būklę, pakelti nuotaiką ir geriau jaustis. Tačiau vien motyvacijos gali nepakakti sėkmingam ir produktyviam mankštinimuisi. Norint pradėti sportuoti, reikia žinoti, su kuo susidursite sportuodami. Tam reikia atsakyti į svarbų klausimą: kokie yra sporto privalumai ir trūkumai?

Privalumai:

1. Bet kokia fizinė veikla padeda žmogui palaikyti gerą kūno formą, o fitnesas – ne išimtis. Jis taip pat ugdo ištvermę, stiprina raumenis, gerina laikyseną ir skatina lankstumą. Fitnesas leidžia lengvai nueiti papildomus 2 kilometrus.

2. Jis padeda sumažinti nervinę įtampą ir įveikti stresą. Savaitiniai fitneso užsiėmimai teigiamai veikia psichologinę žmogaus sveikatą. Mankštinantis gaminasi endorfinas, kuris pakelia nuotaiką ir skatina gerą savijautą. JAV mokslininkai įrodė, kad bėgimas ir fitneso užsiėmimai padeda įveikti nemigą ir depresiją.

3. Stiprėja imunitetas. Svarbiausias dalykas, dėl kurio turėtumėte pradėti sportuoti. Kadangi visi negalavimai ir sveikatos problemos prasideda nuo silpnos imuninės sistemos.

4. Fitnesas apsaugo nuo su amžiumi susijusių nugaros skausmų, sumažina osteoporozės tikimybę. Jis taip pat sumažina kraujo krešulių susidarymo tikimybę dėl pagerėjusios kraujotakos ir padeda išvengti širdies ir kraujagyslių ligų.

5. Sumažina traumų riziką. Kitaip tariant, didina organizmo gynybinę funkciją, todėl jaučiamės labiau pasitikintys savimi.

Trūkumai: – tai, kad jūsų organizmas yra saugus ir sveikas:

1. Fitnesas nėra greitų rezultatų sportas. Pastebimų rezultatų galima pasiekti tik po ilgo fizinio krūvio. Tačiau jei sportuosite reguliariai ir mėgausitės kiekviena treniruote, rezultatų ilgai laukti nereikės.

2. Šios rūšies pratimai gali būti traumuojantys, jei neskirsite tinkamo dėmesio pratimų technikai ir netinkamai parinksite krūvio dydį.

3. Kai kurie pratimai tinka ne visiems žmonėms. Pavyzdžiui, sergantiems diabetu ar kraujagyslių ligomis žmonėms draudžiama stipriai apkrauti širdies raumenis. Todėl sergant įvairiomis sunkiomis ligomis verta mankštintis prižiūrint gydytojui.

Fitneso užsiėmimai gali padaryti žmogaus gyvenimą daug malonesnį ir įdomesnį, jei į viską žiūrėsite išmintingai. Nepradėkite iš karto didelio krūvio ir intensyvių treniruočių, ypač kai to neleidžia fizinė forma. Prieš pradėdami treniruotis, niekada nepamirškite apšilimo, dėl kurio traumų rizika bus daug mažesnė.

Išanalizavę teigiamas ir neigiamas šios sporto šakos puses, galime teigti, kad pagrindinė fitneso paslaptis – ne siekti aukščiausių rezultatų, o skatinti sveiką gyvenimo būdą. Fitnesas – tai bendras viso kūno fizinis pasirengimas, kurį pasiekti gali kiekvienas.

Comments are closed.