Riešo plėstuvo nauda ir žala
2023 27 liepos
Riešo ilgintuvas – nauda, žala ir pratybų poveikis
2023 30 liepos

Plėstuvai: nauda, veislės, naudojimo būdas

Gera nuotaika, liekna figūra, žvalumas ir energija – visa tai yra subalansuoto fizinio aktyvumo rezultatas. Harmoningą visų kūno raumenų vystymąsi ir stiprinimą galima lengvai pasiekti naudojant plėstuvus.

Ekspanderis – tai gaminys, pagamintas iš elastingos medžiagos ir skirtas pirmiausia atsispirti žmogaus pastangoms.

Pagrindinė jo savybė – leisti kiekvienam treniruojamajam savarankiškai paveikti tam tikrą raumenų grupę. Štai kodėl pratimai su tokia sporto įranga rekomenduojami tiek profesionaliems sportininkams, tiek mankštai namuose, taip pat ir reabilitacijos laikotarpiu po įvairaus pobūdžio traumų.

Kokia nauda?

Reguliariai mankštinkitės bet kuriuo patogiu metu, ir netrukus jūsų kūnas taps stangrus, gražus, o raumenys – reljefiškesni. Pratimai su espanderiu didina bendrą vyrų ir moterų tonusą, ištvermę, ugdo jėgą.

Prieš įsigyjant espanderį, verta susipažinti su pagrindiniais šių kompaktiškų treniruoklių tipais. Kiekvienai kūno daliai ir raumenų grupėms sukurti skirtingi modeliai, besiskiriantys išvaizda ir dizainu bei reikalaujantys specialaus taikymo būdo.

Ekspanderių klasifikacija

  • Riešo – labiausiai paplitęs variantas, dažnai sutinkamas net sportuoti nemėgstančiose šeimose. Šis modelis – tai elastinis guminis žiedas arba mažas elastinis kamuoliukas, skirtas rankų raumenims treniruoti ir pirštų motorikai lavinti. Jo pagalba galite sustiprinti raiščius, pagerinti kraujotaką, atsikratyti nuovargio, padidinti suėmimo jėgą. Šis mėginys visai tinka net mažiems vaikams ir paaugliams.
  • Alkūnės. Gaminys tvirtinamas alkūnės srityje, jo pagalba patogu lavinti šoninius dilbio raiščius.
  • Krūtinė – konstrukcija, sudaryta iš kelių (dažniausiai trijų) diržų ir dviejų rankenų. Pakinktai paprastai gaminami iš gumos arba gumos turinčių medžiagų, galinčių atlaikyti naudotojo pastangas. Kartais krūtinės plėstuvai turi spyruokles, visiškai pakeičiančias gumą. Toks treniruoklis stiprina nugaros, krūtinės, pečių, tricepso raumenis.
  • Juosta – tai guminės juostos pavidalo plėstuvas. Kad būtų patogiau treniruotis, kartais jis turi laikiklius ir rankenas. Juosta gali atlaikyti dideles apkrovas ir dažnai naudojama atliekant įvairius jėgos pratimus, įskaitant ant štangos, darbą su štanga, gerinant tempimą, jogą ir kt. Tokios daugiafunkcinės fitneso pasipriešinimo juostos aktyviai naudojamos įvairių kūno dalių, įskaitant kojų, raumenims lavinti.
  • Universalios – tai gaminiai, pagaminti iš moderniausių vamzdinių medžiagų. Jos puikiai tinka prisitraukimams, fitneso ir bet kokiems kitiems pratimams. Populiarus tokios įrangos pavyzdys yra Bubnovskio plėstuvas.

Bubnovsky ekspanderis: privalumai, savybės

Šis sporto treniruočių prietaisas – tai vamzdinių guminių diržų sistema, turinti patikimus karabinus ir galinti atlaikyti didelį mechaninį poveikį.

Diržai skiriasi spalva, kuri lemia optimalią apkrovą. Pavyzdžiui, geltoni diržai tinka mažiausiai apie 5 kg apkrovai, o juodi – didžiausiai 16-17 kg apkrovai.

Bubnovskio espanderio pritaikymo sritis gana plati – nuo profilaktinės organizmo paramos, siekiant išvengti osteochondrozės, skoliozės, artrito ir kitų ligų atsiradimo arba sumažinti jų simptomus, iki atsigavimo po stuburo operacijų. Žinoma, prieš atliekant pratimus, skirtus rimtoms būklėms koreguoti, verta pasitarti su gydytoju.

Su šiuo treniruokliu galite dirbti absoliučiai visomis raumenų grupėmis. Pavyzdžiui, norint atlikti pratimus nugarai, gaminys tvirtinamas prie namų baro arba bufeto sienos ir traukiamas tiesiog žemyn arba į šonus. Galite užimti įvairias padėtis, atsigulti ant kilimėlių, pritūpti, pasukti nugarą ir pan.

Comments are closed.