Atlikus tyrimą nustatyta, kad 450 minučių mankštos per savaitę 37 % sumažino ankstyvos mirties riziką, palyginti su sėdimą gyvenimo būdą gyvenančiais asmenimis. Tai reiškia, kad kasdien mankštinatės maždaug 1 valandą.
Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, reguliari mankšta ir treniruotės siejamos su mažesne diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų, nutukimo, vėžio ir ankstyvos mirties rizika.
Reguliarus kasdienis lankymasis sporto salėje gali pagerinti bendrą sveikatą, fizinę būklę, ištvermę ir gerą formą. Rezultatai, žinoma, priklauso nuo treniruočių tipo, jų trukmės, krūvio laipsnio ir daugelio kitų veiksnių. Pavyzdžiui, galite derinti jėgos treniruotes su kardio treniruotėmis, kad vienu metu degintumėte riebalus ir didintumėte raumenų masę.
Moterų sveikatai svarbu sportuoti su svoriais 4 kartus per savaitę, kad augtų raumenys, svarbūs hormonų kontrolei. Aerobiniai (kardio) pratimai taip pat svarbūs siekiant pagerinti bendrą kūno būklę, ištvermę ir sumažinti riebalų kiekį.
Reguliari mankšta taip pat svarbi kaulų tankiui didinti. Jie skatina kaulų sintezę, o tai ypač svarbu osteoporozės prevencijai. Jie taip pat padeda išvengti lūžių, kaulų sistemos pažeidimų ilguoju laikotarpiu. Ne mažiau svarbios yra ir treniruotės su svoriu, jėgos ir pasipriešinimo treniruotės bei kardio pratimai.
Tačiau kasdieninis ėjimas į sporto salę ir intensyvios treniruotės gali turėti neigiamų pasekmių. Pervargimas – tai reiškinys, kuris dažnai atsiranda, kai žmogus nekreipia dėmesio į savo kūną ir į tai, kaip jis reaguoja į perkrovą.
Dažniausiai pasitaikantys pertempimo simptomai yra raumenų skausmai, sunkumai atsigauti, nuosmukis ir nuovargis, sumažėjęs produktyvumas, miego trūkumas, neramus miegas ir mėšlungis.