Fitnesas: kokia nauda sveikatai
2023 4 rugpjūčio
Fitnesas – privalumai ir trūkumai
2023 7 rugpjūčio

Sveikatingumo treniruočių tipai

Kodėl turėtumėte mankštintis

Mankšta būtina fizinei sveikatai palaikyti ir ilgaamžiškumui ilginti. Saikingai ir reguliariai mankštinantis, organizmas gauna jam reikalingos veiklos, nepatiria streso ir normaliai funkcionuoja. Mankšta padeda koreguoti figūrą. Pasiekti geresnę išvaizdą galima periodiškai sportuojant.

Atlikdamas pratimus žmogus gauna pakankamai deguonies, kad prisotintų audinius, dėl to vidaus organai gauna maistinių medžiagų. Sportas prisideda prie geros nuotaikos ir savijautos, mažina nuovargio jausmą.

Sporto treniruočių rūšys ir kryptys

Jėgos: tai-bo, crossfit

Tai-bo jungia aerobikos ir jėgos technikos elementus, smūgius. Užsiėmimai reiškia apkrovą kojoms, ritmiškus judesius, treniruotes sūpynėmis, treniruotes su papildoma įranga, svarmenimis.

Crossfit – kompleksiniai užsiėmimai. Į sąrašą įeina jėgos treniruotės, bėgimas, pratimai su svarmenimis ir hanteliais, svorių kilnojimas. Skirtingų grupių pratimai turėtų būti kaitaliojami ir planuojami individualiai kiekvienam naudotojui, atsižvelgiant į treniruočių galimybes ir esamą fizinę formą.

Kardio pratimai: stepas, aerobika, vandens aerobika

Vandens aerobika leidžia tinkamai paskirstyti ir sumažinti skeletui ir stuburui tenkantį krūvį. Užsiėmimai nereikalauja specialių įgūdžių ar pasirengimo. Ji naudinga bet kuriame amžiuje. Aerobika apima ritmiškus judesius, gimnastiką, sudėtingus pratimus kūno tonusui palaikyti.

Aerobiką sudaro įvairūs elementai, skirti skirtingoms raumenų grupėms.

Stepas – tai pratimai ant specialios platformos, kurios pagalba lengva imituoti judesius ant laiptų. Jis teigiamai veikia kojų, nugaros, sėdmenų, stuburo raumenis.

Tempimas: tempimas, kūno plastika

Tempimas atliekamas atliekant laipsniškus raumenų ir sausgyslių tempimo pratimus, be traumų ir rizikos. Įtraukiami rankų, kojų, nugaros raumenys. Pratimai padeda suformuoti taisyklingą laikyseną, atsikratyti stuburo problemų, pagerinti judesių plastiškumą ir lankstumą.

Kūno plastika reiškia treniruotes su specialiu treniruokliu, kurio pagalba gerinamas tempimas ir mažinamas svoris. Kad pratimai būtų atliekami teisingai, be perkrovų ir diskomforto, kūno skulptūrą turėtų prižiūrėti treneris.

Su choreografijos elementais: šokių aerobika, Pole-Dance

Šokių aerobika apima ritminius šokio stiliaus judesius. Treniruočių metu stiprinamos visos raumenų grupės, mažinamas svoris, gerinamas bendras organizmo tonusas. Kryptys gali būti skirtingos, priklausomai nuo konkretaus šokio stiliaus.

Pole dance – užsiėmimai ant pilono. Treniruotės ugdo stabilumą ir fizinę jėgą, rezultatams pasiekti reikia daug laiko. Pratimai formuoja taisyklingą figūrą, reljefinius raumenis. Užsiėmimai tinka bet kokio amžiaus vartotojams.

Su dvasinių praktikų elementais: joga, taiči, budokon

Joga sujungia fizinius ir dvasinius pratimus, kvėpavimo treniruotes, visapusiškai lavina ir stiprina kūną. Joje derinami judesiai ir statinės pozicijos.

Taiči reiškia, kad yra gimnastikos judesių, kovos menų, jėgos treniruočių. Taip stiprinami raumenys, ugdoma jėga, vikrumas, judrumas, vikrumas, pastabumas.

Budokone derinamos kelios sporto kryptys, įskaitant jogą, kovos menus, meditacines praktikas, siekiant įvairiapusio tobulėjimo ir psichinio komforto.

Su treniruokliais ir sporto įranga: kamuoliais, platformomis, takeliais ir fitbolo kamuoliu

Fitball leidžia atlikti gimnastikos judesius, lavinti vikrumo, lankstumo, koordinacijos, plastiškumo įgūdžius. Kamuoliai naudojami aktyviems žaidimams, reakcijai, ištvermei, tikslumui lavinti.

Platformos ir takeliai leidžia rengti sporto pamokas, kuriose net ir mažose erdvėse yra daug judėjimo veiklos. Svarmenys ir hanteliai didina krūvį, padeda stiprinti ir lavinti raumenis.

Privalumai

Fitnesas daro teigiamą poveikį:

 • Laikysenai ir figūrai
 • Laipsniškas svorio mažėjimas
 • Palaipsniui gerėja erdvinė koordinacija
 • Lavinamas judesių lankstumas ir plastiškumas

Labai greitai pastebimas išvaizdos, sveikatos, nuotaikos skirtumas. Treniruotis galite savarankiškai arba su treneriu, namuose arba specializuotame sporto centre. Galimi grupiniai ir individualūs užsiėmimai. Kiekvienas žmogus pasirenka jam tinkamiausią sveikatingumo kryptį ir sąlygas. Jaukioje aplinkoje galima greitai pasiekti veiksmingą rezultatą.

Nuo ko pradėti

Užsiėmimai turėtų prasidėti nuo konkretaus tikslo apibrėžimo. Noras numesti svorio, pakelti nuotaiką, įdomiai praleisti laiką, pasirūpinti savo sveikata įgyvendinamas per įvairias sporto kryptis. Išankstinė konsultacija su treneriu arba sporto gydytoju padės nustatyti esamas asmens galimybes ir poreikius. Jei užsiėmimams reikalinga papildoma įranga, verta ją įsigyti (kilimėlis, guminės juostos, kamuoliai ir kt.). Taip pat reikėtų sudaryti tvarkaraštį, atsižvelgiant į krūvio intensyvumą ir naudotojo savijautą.

Nesvarbu, ar jums reikia trenerio, ar galite tai padaryti patys

Sporto trenerio pagalbos prireiks pačioje pradžioje, kad būtų galima nustatyti pagrindines sritis. Treneris parodys, kaip tinkamai dirbti treniruokliais ir su papildoma įranga. Specialistas stebi, kaip kompleksiškai laikomasi treniruočių sąlygų, mitybos, miego, gyvenimo būdo. Jis pasakys, kaip laikytis mitybos režimo, derinti skirtingų rūšių krūvius ir nepersitempti. Treniruotės su treneriu greičiau duos pastebimų rezultatų.

Taip pat galima treniruotis savarankiškai. Šiuo atveju pradedantieji gali atsargiai spręsti pasirinkimo klausimą. Pradedantieji savarankiškai išbando įvairias treniruotes ir pasirenka sau tinkamiausią kryptį.

Privalumai ir trūkumai

Kiekviena treniruotė turi savų privalumų ir trūkumų:

Pliusai

 • Skatina geresnę sveikatą ir nuotaiką
 • Ugdo įprotį mankštintis
 • Sudaro sąlygas užmegzti naujas pažintis ir bendrauti
 • Teigiamas poveikis figūrai ir išvaizdai
 • Priimtinas sergant lėtinėmis ligomis
 • Galima sportuoti sporto salėje su treneriu arba namuose
 • Galimos įvairios fitneso tendencijos
 • Treniruotės pradedamos palaipsniui, atsižvelgiant į sveikatos būklę
 • Ugdo jėgą, vikrumą ir ištvermę

Trūkumai

 • Pastebimų rezultatų reikia laiko
 • Užsiėmimai su treneriu yra mokami
 • Reikalingas pasirengimas reguliariam fiziniam krūviui

Comments are closed.