Plėstuvai: nauda, veislės, naudojimo būdas
2023 28 liepos
Motyvacija sportuoti – būdas pradėti treniruotis ir išlaikyti norą treniruotis
2023 31 liepos

Riešo ilgintuvas – nauda, žala ir pratybų poveikis

Riešo ilgintuvas – nauda, žala ir mokymo poveikis

Visi stengiamės palaikyti gerą sveikatos tonusą, tačiau kartais dėmesį skiriame pagrindiniams ir didiesiems raumenims, pamiršdami apie kitas kūno dalis. Ir rankos yra viena iš jų. Būtent šiems tikslams ir buvo išrastas riešo extenderis, kuris leis treniruotis bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Šiandien pakalbėkime apie treniruočių naudą ir naudingą poveikį naudojant riešo plėstuvą, taip pat apsvarstykime kai kuriuos dalykus, kad naudodami plėstuvą nepatirtumėte žalos.

Riešo plėstuvas – nauda ir žala

Dažniausiai riešo plėstuvo naudojimas atneša daugiau naudos nei žalos. Taigi, dažnai ir laiku treniruodamiesi sustiprinsite riešo, pirštų ir paties dilbio raumenis, sustiprės rankena, o kraujas pradės geriau cirkuliuoti po kūną. Taigi, jei planuojate dažnai treniruotis su plėstuvu – efektas ilgai netruks. Na, o jei užsiimate jėgos disciplinomis, tokiomis kaip sunkioji atletika ir kultūrizmas, tuomet riešo plėstuvas jums yra būtinas, nes būtent pratimai su juo leis pasiekti puikių rezultatų.

эспандер-для-рук

Atlikę daugybę tyrimų, gydytojai taip pat patvirtina visus minėtus veiksnius, o būtent, kad riešo plėstuvas yra kompaktiškas ir universalus treniruoklis, kuriam praktiškai nėra traumų rizikos. Priešingai, gydytojai rekomenduoja jį naudoti esant įvairioms plaštakų ir rankų traumoms. Iš trūkumų ir žalos čia galima išskirti nebent pervargimą ir pernelyg dideles apkrovas dažnai naudojant espanderį. Ir nepamirškite, kad visada yra mechaninių gaminių lūžimo rizika, jei kalbame apie spyruoklinius ir reguliuojamus espanderių modelius.

Riešo plėstuvų veislės

Yra didelė riešo plėstuvų įvairovė, todėl išskirkime pagrindinius ir populiariausius modelius:

  • Gumos ir termoelastoplasto (TEP) guminių plėstuvų atmainos
  • Spyruokliniai
  • Reguliuojami (tokie patys kaip spyruokliniai)
  • Giroskopiniai (naujos kartos)

Guminis espanderis

Tai pagrindinis ir vienas populiariausių riešo plėstuvo modelių, kurio konstrukcija yra žiedo formos. Tačiau yra vienas niuansas – tokiuose modeliuose negalima reguliuoti apkrovos lygio, todėl teks įsigyti kelis skirtingo apkrovos lygio plėstuvus.

кистевой-эспандер-кольцо

Jei lyginsite juos su kitais mechaniniais modeliais, guminis plėstuvas tarnaus labai ilgai be jokių gedimų, ypač jei jis pagamintas iš aukštos kokybės medžiagų. Guminis plėstuvas labiausiai tinka pradedantiesiems ir leis jums lavinti rankų jėgą nuo 2 iki 40 kg. Eksanderiai parduodami beveik visose parduotuvėse, kuriose yra sporto prekių skyrius, taip pat mūsų internetinėje parduotuvėje labai palankiomis kainomis.

Spyruoklinis plėstuvas

Spyruokliniai plėstuvai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori visapusiškai apkrauti plaštakų ir dilbių raumenis. Čia pasirinkimas leidžia rinktis skirtingo standumo lygio modelius, kurių neturi guminiai modeliai. Taip pat čia galite naudoti skirtingas rankenas. Tačiau verta nepamiršti, kad metaliniai gaminiai laikui bėgant gali sulūžti, ypač pigūs kiniški modeliai.

пружинный-эспандер

Žinomų firmų ir gamintojų modeliai nėra pigūs, tačiau jie pasižymi kokybe ir didesniu standumo diapazonu, palyginti su pigiais analogais. Tokio modelio nauda bus daug kartų didesnė nei guminio modelio, nes geriau apkraunami visi rankų ir dilbių raumenys.

Reguliuojamas plėstuvas

Šio tipo plėstuvas laikomas pažangesne spyruoklinės versijos versija ir leidžia apkrovą didinti palaipsniui ir tiksliai taip, kaip jums reikia, nekeičiant rankenos. Standumo lygis čia labai aukštas, iki 200 kg, kuriuos naudoja profesionalūs sportininkai. Netreniruotam žmogui bus beveik neįmanoma atlikti bent vieną tokio plėstuvo suspaudimą.

регулируемый-кистевой-эспандер

Giroskopinis plėstuvas

Šis variantas yra bene įdomiausias ir labai neįprastas. Jis unikalus tuo, kad pasižymi tokiu funkcionalumu, jog treniruojantis su juo nereikės nieko spausti. Dėl įmontuoto giroskopo plėstuvas pats atliks įvairius nukrypimus ir suspaudimus įvairiomis kryptimis. Ir kuo didesnis bus giroskopo greitis, tuo sunkesni bus suspaudimai. Naudojant tokius riešo plėstuvus galima treniruoti tokius raumenis, kuriuos labai sunku treniruoti naudojant kitus modelius. Taigi jį tikrai verta turėti savo kišeninių treniruoklių kolekcijoje.

эспандер-для-рук-гироскопический

Su pagarba,

Comments are closed.