TESTOSTERONAS – VISKAS, KĄ TURITE ŽINOTI
2021 8 vasario
PATS UNIVERSALIAUSIAS TRENIRUOKLIS!
2021 8 vasario

FITNESAS VYRAMS IR MOTERIMS

Sportas moterims

Vargu ar reikia ką nors įtikinti, kad fitnesas moterims yra būtina sąlyga norint išlaikyti sveikatą ir grožį. Dėl reguliaraus fizinio krūvio sustiprėja širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo ir virškinimo sistemos, pagerėja kraujotaka, sumažėja riebalų perteklius, figūra įgauna gražią formą ir sumažėja streso lygis.

4 priežastys, kodėl moteris turi būti tinkama

Sportas padeda pastoti. Bostono universiteto mokslininkai gavo šiuos duomenis: moterys, kurios reguliariai sportuoja, turi 18% didesnę pastojimo galimybę nei tos, kurios gyvena sėsliai. Tačiau šiuo atveju kalbame apie vidutinius krūvius, o intensyvios jėgos treniruotės, priešingai, trukdo pastoti. Be to, dėl raumenų stiprinimo ir kraujotakos normalizavimo, tinkamumas nėštumo planavimo metu palengvina ir jo eigą, ir gimdymo procesą.

Anti-senėjimo efektas. Kanados McMaster universiteto mokslininkai atliko eksperimentus, kurių metu buvo nustatyta, kad fitneso veikloje dalyvaujančioms moterims epidermis (viršutinis odos sluoksnis) tampa drėkinamas, o derma (apatinis sluoksnis) tampa tankesnė.

Gerovės gerinimas kritinėmis dienomis. Pasak Stanfordo universiteto gydytojų, būtent moterų tinkamumas padės įveikti nemalonius simptomus, normalizuodamas dubens kraujotaką, palengvindamas apatinės nugaros dalies įtampą ir gamindamas endorfinus.

Krūties vėžio išsivystymo rizikos mažinimas. Mokslininkai iš San Mateo koledžo, Kalifornijoje, nustatė, kad fitnesas užkerta kelią krūties vėžiui, kai jis praktikuojamas nuo mažens. Pasireiškimas kita išskirtinai moterų liga – gimdos kaklelio vėžys – taip pat padeda išvengti tinkamumo: JAV vėžio instituto mokslininkai įrodė, kad sėdinčioms moterims rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu yra 2,5 karto didesnė.

Sportas vyrams

Sportas vyrams yra ne tik naudingas hobis. Tai yra būtina sveiko ir sėkmingo žmogaus gyvenimo dalis. Sportas vyrams ne tik lavina kūną, bet ir ugdo svarbius charakterio bruožus. Pažvelkite: daugelis sėkmingų žmonių randa laiko treniruotis, o nevykėliai mieliau atsipalaiduoja ant sofos. Taigi darome išvadas.

Ko nori vyrai?

Sveikatos stiprinimas. Reguliarus, net vidutinio intensyvumo treniravimasis pagerina širdies veiklą ir imunitetą, sumažina insulto ir infarkto riziką, nes mankštos metu kraujas veržiasi į raumenis, o tai padeda sumažinti kraujospūdį ir sustiprinti kraujagyslių sieneles.

Svorio metimas, kuris yra aktualus tiek vyrams, tiek moterims. Antsvoris ne tik atima patrauklumą ir sveikatą, bet ir sumažina testosterono kiekį, teigia Paryžiaus nacionalinių sveikatos institutų mokslininkai.

Išorinis kreipimasis. Aksioma, kuriai nereikia įrodymų: lieknas, tinkamas, sportiškas bet kokio amžiaus vyras pritraukia daug daugiau dėmesio nei jo priešingybė.

Raumenų ir kaulų sistemos problemų sprendimas. Remiantis Neurologijos mokslinio centro statistika, 46% 40–59 metų vyrų kenčia nuo osteochondrozės ir jos komplikacijų.

Streso malšinimas: žinoma, kad fizinis aktyvumas yra geriausias būdas naudoti adrenaliną, o jei jis trunka ilgiau nei 20 minučių, pakyla laimės hormono endorfino lygis.

Jei manote, kad norite tapti sėkmingu žmogumi, būti sveiku ir patraukliu, fitnesas turėtų tapti neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi. Yra daugybė fitneso rūšių! Pasirinkite, kas jums labiausiai tinka: sporto salė, pilatesas, vandens aerobika, futbolas ar bėgimas. Siekite tobulo savęs! Siekite geriausio!

Comments are closed.