JOGA HAMAKOJE – NESTANDARTINIS BANDYMAS ATLEIDTI STRESĄ
2021 5 vasario

KAIP NAUDOTI TREADMILL: INSTRUKCIJOS PRADŽIAI

Kiekvienoje sporto salėje ir fitneso klube yra bėgimo takelis, kažkas jį perka namuose. Jei esate pradedantysis, geriausia iš anksto suprasti pagrindus, kad mokėtumėte patys naudotis šia mašina namuose.

Beveik kiekviename treniruoklyje yra pagrindinės funkcijos, ir šioje medžiagoje bandysime pereiti tuos, kurie tikrai yra įtraukti į kiekvieno bėgimo takelio galimybių rinkinį.

Kaip įsirengti bėgimo takelį sporto salėje: režimai, funkcijos ir programos

Kaip įjungti bėgimo takelį sporto salėje

Mechaniniams bėgimo takeliams specialių gudrybių nėra: jie pradeda veikti dėl vaikščiojimo, o jutikliai su funkcijų rinkiniu yra panašūs į elektrinius.

Elektriniai bėgimo takeliai turi platų ekraną su ženklintais mygtukais. Kartais ekrane galite pasirinkti norimą kalbą, tačiau dažniau bėgimo takelio nustatymai jau yra nustatyti į anglų kalbą.

Įjunkite bėgimo takelį taip:

atsistokite ant šoninių bėgikų, griebkite rankenas;
paspauskite „Quick Start“ (dažniausiai didžiausias mygtukas) ir nusileiskite iki pat takelio drobės;
pradėti vaikščioti ar bėgioti;
jei reikia reguliuoti režimą, perjunkite svirtis ar mygtukus “+” “-“;
Norėdami sustabdyti judėjimą, dar kartą paspauskite „Quick Start“ arba didžiausią mygtuką, dažnai jis turi maitinimo piktogramą arba „Stop“.

Kaip naudotis bėgimo takeliu sporto salėje: pagrindinės instrukcijos

Konsolėje paprastai yra šie mygtukai:

Workout Profiles, Mode, Program – tai mygtukai, skirti pasirinkti ir konfigūruoti treniruočių programas;
Speed – greitis: du mygtukai su rodyklėmis aukštyn / žemyn arba mygtukai «+» «-»;
Incline – tinklo nuolydis, matuojamas laipsniais ir taip pat paprastai perjungiamas rodyklėmis;
Select – dažnai atsakingas už programos ar režimo pasirinkimą;
Enter – programos pasirinkimo patvirtinimas, perėjimas į naują režimą, pasirinkimo pradžia;
Pause – pristabdo programą iš naujo nenustačius nustatymų. Skirtingai nuo mygtuko „Stop“, jis leidžia jums grįžti į ankstesnį režimą ir pradėti iš tos pačios vietos.

Programų nustatymas ant bėgimo takelio sporto salėje

Sex – praktikanto lytis, Vyras (M), Moteris (F);
Age – jūsų amžius;
Weight – svoris;
Jog speed/Jog interval – ėjimo ar bėgimo greitis;
Sprint Intervals/Speed Intervals – sprinto fazės bėgimo greitis, jei kuriate intervalinę treniruočių programą..

Pradėkite pritaikyti bėgimo takelį atlikdami bandomąją veiklą: įjunkite bėgimo takelį ir pabandykite sureguliuoti greitį. Jei neturite jokių problemų įsijungdami, pradėkite įvesti duomenis, kad sukurtumėte atskirą programą. Atkreipkite dėmesį į bėgimo takelio skydą: kai kuriuose takeliuose pateikiamos išsamios instrukcijos, pagal kurias visi žingsniai nustatomi etapais.

Taip pat yra bėgimo takelių, kurie turi greitą prieigą prie greičio ir nuolydžio reguliavimo mygtukų, paprastai jie matuojami vienetais (maksimalus greičių ir nuolydžio laipsnių skaičius yra 14-20).

Palaipsniui mažinkite ir didinkite nuolydį, kad kūnas spėtų prisitaikyti prie greičio, o pulsas ir kvėpavimas nepasimestų.

Taip atsitinka, kad atskiri mygtukai yra atsakingi už konkrečias pagrindines programas, o kai kuriuose bėgimo takeliuose yra įvestų asmens duomenų taisymo funkcijos: pats treniruoklis pasirinks jums tinkamą treniruotę.

Pagrindinės programos ir režimai

Sukurtų programų išsaugojimo naudojant USB jungtį funkcija yra patogi tiems, kurie reguliariai praktikuojasi salėje. Kiekvieną kartą treniruojantis nereikia derinti takelio ir įvesti reikiamų duomenų.

Išmokę kurti individualizuotas treniruočių programas, sutaupysite laiko ateityje ir galėsite treniruotis be trenerio pagalbos.

Bėgimas kalvose

Ekrane dažniausiai nurodomas piliakalnio vaizdas. Treniruotėje imituojamas kopimas į kalną: nuolydis ir apkrova palaipsniui didėja, tačiau vos pasiekus treniruotės vidurį (kalvos viršūnę), nuolydis ir krūvis pradeda mažėti, kaip ir leidžiantis nuo kalvos.

Širdies ritmo zona (tikslinė hrt.)

Nustatykite širdies ritmą (širdies ritmą) ir apskaičiuokite procentą: pavyzdžiui, esant 60-70% širdies ritmo, turite sportuoti, kad optimaliai degintumėte riebalus. Programa nustato širdies ritmo diapazoną (pavyzdžiui, 117–145), kad treniruoklis galėtų švelniai reguliuoti apkrovą išeidamas. Šio tipo treniruotės tinka kūno ištvermei ir riebalų deginimo procesui.

Ištvermės treniruotės

Treniruotės palaipsniui didinant greitį: Kurį laiką (ketvirtadalį visos treniruotės) bėgate maksimaliai. Pradedantiesiems ši programa nėra tinkama, reikia pereiti prie jos po to, kai po reguliarių užsiėmimų sporto salėje pakankamai sustiprėsi.

Sporto testas

Programa išmatuos jūsų asmeninius fizinius rodiklius ir, remdamasi gautais duomenimis, padarys išvadą apie jūsų kūno būseną ir ištvermės laipsnį.

Riebalų deginimas (riebalų deginimo būdas)

Parašykite komentarą