Bėgimo takelis yra vienas populiariausių ir veiksmingiausių kardio treniruoklių. Juo gali mankštintis visa šeima – saugiai ir patogiai. O svarbiausia – su rezultatais. Jei seniai norėjote įsigyti kardio treniruoklį namų treniruotėms, bet nežinote, kokį, bėgimo takelis yra geriausias pretendentas į šią poziciją. Išsamiai supraskime, kokie yra treniruočių ant bėgimo takelio privalumai ir kaip nesuklysti jį renkantis.
Tai pirmas klausimas, į kurį turėtumėte atsakyti prieš pirkdami bėgimo takelį. O tam reikia žinoti visus bėgimo takelio privalumus ir funkcijas, kurias jis gali pasiūlyti.
Bėgimo takelis gali sudaryti geriausias sąlygas svoriui mažinti, gerokai pranokdamas spiningus, elipsinius treniruoklius ir kitus. Kodėl taip yra Bėgimas skatina labai veiksmingą kardio ir aerobinę treniruotę, maksimaliai įtraukdamas jūsų širdį ir plaučius. Pagreitėjęs deguonies pernešimas organizme savo ruožtu padidina sudeginamų kalorijų skaičių.
Bėgimas yra geriausias būdas ugdyti fizinę ištvermę. Jei jums jos trūksta, bėgimo takelis yra geriausias pasirinkimas.
Bėgimo takelis taip pat skirtas treniruotis patogiai. Šis treniruoklis suteikia galimybę kasdien bėgioti arba vaikščioti bet kokiomis oro sąlygomis. Be to, patogiai įsitaisę namuose galite žiūrėti televizorių arba vaizdo įrašus internete.
Daugumoje bėgimo takelių įrengta amortizacijos sistema, todėl mankšta mažiau traumuoja jūsų sąnarius nei bėgimas asfaltu.
Jei visi šie aspektai atitinka jūsų reikalavimus treniruokliui, tuomet bėgimo takelis yra jums tinkamas. Taigi metas pereiti prie antrosios šio straipsnio dalies: į ką atkreipti dėmesį perkant bėgimo takelį.
Priklausomai nuo pavaros sistemos, yra mechaniniai, magnetiniai ir elektriniai bėgimo takeliai.
Mechaniniai (arba rankiniai) bėgimo takeliai, dar vadinami greituminiais, neturi variklio. Bėgimo takelį judesiu nustatote patys, iš esmės pakeisdami tą patį variklį. jūsų bėgimo greitis priklauso nuo to, kaip greitai judate ant bėgimo takelio. Mechaninių bėgimo takelių pliusas – nedidelė jų kaina, jų nereikia jungti prie elektros tinklo. Tačiau amortizacijos mechaniniame bėgimo takeliuose praktiškai nėra. Funkcijų rinkinys yra minimalus. Treniruotės efektyvumas priklauso nuo jūsų sąmoningumo. Tačiau galbūt būtent to jums ir reikia 🙂
Magnetinis bėgimo takelis taip pat veikia dėl žmogaus pastangų. Nuo mechaninio jis skiriasi specialia magnetų sistema, kuri valdo audinio judėjimą ir stabdymą. Dėl to judesiai tampa tolygesni, todėl juo bėgioti patogiau. Veikia magnetinis takelis tyliau nei mechaninis. Jis nebrangus, kompaktiškas ir lengvas. Yra širdies ritmo jutikliai, kalorijų skaitiklis, atstumo ir greičio matuokliai, tačiau nėra amortizacijos sistemos.
Elektrinis bėgimo takelis veikia dėl elektros variklio. Treniruotės krūvis priklauso nuo greičio ir bėgimo paviršiaus nuolydžio kampo. Dėl įmontuotos amortizacijos sistemos elektrinis bėgimo takelis tinka net sąnarių ir stuburo ligomis sergantiems žmonėms (prieš pradėdami treniruotis nepamirškite pasitarti su gydytoju). Beveik visi modeliai turi treniruočių programas. Iš minusų – brangesnis už mechaninį ir magnetinį, vartoja elektros energiją.
Nepriklausomai nuo bėgimo takelio tipo, bėgimo takelis yra viena svarbiausių treniruoklio sudedamųjų dalių.
Pirmasis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra bėgimo takelio storis. Kuo jis storesnis, tuo bėgimo takelis stabilesnis ir tuo geriau amortizuoja bėgimą.
Bėgimo takelio ašmenų storis taip pat rodo ilgaamžiškumą ir gebėjimą išlaikyti didelį svorį turintį naudotoją.
Daugelyje modelių bėgimo takelis yra sustiprintas pakabos ir amortizacijos sistemomis, kad kuo geriau sugertų smūgius ir taip gerokai padidintų treniruočių komfortą ir saugumą. Amortizacija neabejotinai yra funkcija, už kurią verta mokėti papildomai.
Bėgimo takelio ilgis ir plotis yra dar vienas svarbus aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis bėgimo takelį. Jo dydis priklauso nuo naudotojo svorio, žingsnio ilgio ir bėgimo greičio.
Toliau nurodyti parametrai yra optimalūs namų bėgimo takeliui (aukštis ne didesnis kaip 170 cm:
plotis: 38-40 cm
ilgis: 132 cm einant, 137 cm bėgant.
Pusiau profesionalus bėgimo takelis (ūgis 170-190 cm):
plotis: 40-45 cm
ilgis: nuo 140 cm vaikščiojant, nuo 147 cm bėgant
Profesionalus bėgimo takelis (ūgis 190-200 cm):
plotis: 40-45 cm
ilgis: nuo 147 cm einant, nuo 150 cm bėgant
Daugelis bėgimo takelių turi pakreipimo mechanizmą, kuris pakelia bėgimo takelį, kad sukurtų įkalnės efektą ir taip padidintų pasipriešinimą. Ši sistema gali būti mechaninė arba automatinė.
Bėgimo takeliai su mechanine nuolydžio sistema paprastai turi mažiau lygių, paprastai nuo 1 iki 4. Norėdami reguliuoti nuolydį, turite sustabdyti treniruotę ir tai padaryti rankiniu būdu, užfiksuodami diržą.
Automatinės nuolydžio sistemos paprastai varomos varikliu (skirtingu nuo treniruoklio pavaros variklio), o nuolydžio kampas reguliuojamas bėgimo takelio pulteliu.
Faktas: Bėgimo takelis yra toks geras, koks geras yra jo variklis. Paprastai kuo didesnis variklis, tuo didesnė traukos galia ir tuo ilgiau veikia bėgimo takelis. Reikia atsižvelgti į du svarbius dalykus: didžiausią apkrovą ir nepertraukiamą veikimą.
Didžiausia apkrova – tai didžiausia bėgimo takelio galia, t. y. galia, kurią tam tikras variklis gali sukurti per trumpą laiką.
Nepertraukiamas veikimas atspindi pastovią galią, kurią variklis gali išlaikyti intensyvios treniruotės metu ilgesnį laiką. Štai kodėl į nuolatinę variklio galią reikia atsižvelgti daug svarbiau nei į didžiausią galią.
Bėgimo takelio variklio didžiausiosios galios vardinė vertė gali svyruoti nuo 2 AG iki 8 AG. paprastai nurodyta galia yra didžiausia galia. Jei ji vienintelė nurodyta bėgimo takelio instrukcijose, iš nurodytos vertės atimkite apie 40 %, kad nustatytumėte nuolatinę variklio galią.
Norint bėgti ilgus atstumus, reikia variklio, kurio nepertraukiama galia būtų ne mažesnė kaip 2,0 AG. Vaikščiojimui ar lengvam bėgimui taip pat tiks 1,0-1,5 AG nepertraukiamos galios variklis. Didesnės nei 2,5 AG galios įrenginiai skirti profesionaliems bėgimo takeliams.
Neprofesionalių bėgimo takelių greitis paprastai neviršija 12 km/h, o profesionalūs sportininkai pirmenybę teikia treniruokliams, kurių greitis yra 16-20 km/h.
Atkreipkite dėmesį: vidutinis sveiko bėgiojančio žmogaus greitis yra 10-12 km/val. Jį galima nustatyti daugumoje elektrinių bėgimo takelių. Aukščiausia juosta, kurią “traukia” bėgimo takeliai, yra apie 22 km/val.
Neatskiriama visų bėgimo takelių dalis. Net paprasčiausiame pulte paprastai būna apsauginis raktas, kuriuo galima greitai išjungti bėgimo takelį, ir kompiuteris, kuris paprastai rodo nueitą atstumą, sudegintas kalorijas ir treniruotės laiką. Kompiuteris taip pat naudojamas treniruotės greičiui keisti. Šiek tiek pažangesniuose bėgimo takeliuose į rankenas įmontuoti jutikliai, kuriais matuojamas širdies ritmas. Ši funkcija reikalinga jūsų širdies ritmui sekti. Tačiau jei savo bėgimo takeliuose tokių jutiklių neturite, visada galite įsigyti šiam tikslui skirtą krūtinės kardio jutiklį.
Šiuolaikiniuose bėgimo takeliuose įrengtos konsolės su įvairiomis papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, sporto salėje skirtų bėgimo takelių pulteliai leidžia valdyti bėgimo takelio nuolydį. Pažangiose konsolėse taip pat turėtų būti žingsnių skaitiklis – funkcija, valdoma bėgimo takelio viduje esančio jutiklio, – kuris skaičiuoja kiekvieną kojos žingsnį. Aukščiausios klasės bėgimo takeliuose būtina turėti tikslų sekimo, lenktynių trasos funkciją, žadintuvus ir pranešimo apie pasiekimus funkcijas.
Be būtiniausių treniruočių programų, bėgimo takelyje gali būti garsiakalbiai, ventiliatorius, butelių laikiklis, stovas planšetiniam kompiuteriui ar knygai ir USB jungtys prietaisams įkrauti.
Viena iš dažniausiai aukščiausios klasės bėgimo takeliuose įmontuotų funkcijų yra USB lizdas treniruočių duomenims importuoti ir eksportuoti. Šie bėgimo takeliai leidžia nukopijuoti treniruočių duomenis į USB atmintinę ir įkelti juos į internetą, kad būtų galima geriau analizuoti rezultatus Ši funkcija taip pat leidžia palyginti savo duomenis su kitais naudotojais ir net varžytis internete.
Dauguma bėgimo takelių yra tylūs. O jei ir yra koks nors triukšmas, jis vargu ar garsesnis už futbolo rungtynių transliaciją per televizorių. Tačiau nepamirškite: kuo didesniu greičiu bėgsite, tuo daugiau triukšmo kelsite.
Renkantis bėgimo takelį taip pat svarbi savybė yra turima erdvė. Kai kurie jų susilanksto, o tai labai taupo vietą.
Profesionalūs bėgimo takeliai yra ilgi ir platūs. Taip yra todėl, kad ant bėgimo takelio galėtų treniruotis bet kuris sporto salės lankytojas, nepriklausomai nuo jo ūgio ir svorio.
Vidutinis namuose naudojamo bėgimo takelio svoris yra nuo 45 kg iki 115 kg. Svoris suteikia bėgimo takeliui stabilumo ir tvirtumo. Kita vertus, kuo sunkesnis bėgimo takelis, tuo sunkiau jį perkelti. Tačiau šiai problemai išspręsti skirti įmontuoti transportavimo ratukai.
Kiekvienam bėgimo takelio modeliui nustatytas didžiausias naudotojo svoris. Vidutinis bėgimo takelis gali išlaikyti nuo 90 iki 136 kg sveriančius naudotojus. Net jei bėgimo takelis yra tvirtas, jo variklio galios gali nepakakti bėgimo takeliui varyti.
Treniruoklio garantija yra kokybės rodiklis. Jei matote bėgimo takelį, kurio bent jau rėmui ar varikliui suteikiama viso gyvenimo garantija, galite būti tikri, kad tai kokybiškas bėgimo takelis. Jei perkate brangų bėgimo takelį, geriau papildomai sumokėti 100-200 JAV dolerių už pratęstą garantiją.
Bėgimo takelio kaina priklauso nuo prekės ženklo, gamyboje naudojamų medžiagų kokybės, funkcionalumo ir bėgimo takelio tipo. Kaina taip pat skirsis priklausomai nuo pritaikymo srities – namams ar sporto salei. Pavyzdžiui, profesionalaus bėgimo takelio kaina gali siekti iki 20 tūkst. dolerių. Jus ir mane domina bėgimo takeliai, skirti namams, o jų kainos yra daug geresnės.
Bėgimo takelių hitparadą pradeda “Strength Master Mi1210”. Šis bėgimo takelis turi viską, ko reikia treniruotėms namuose. Treniruočių programą galite rinktis iš integruotų 5 programų profilių arba susikurti savo programą naudodami rankinį režimą. Yra įkalnės įveikimo funkcija. Iš viso yra 3 bėgimo takelio nuolydžio lygiai, kuriuos galima keisti rankiniu būdu.
Šis bėgimo takelio modelis turi aukštą amortizacijos lygį. Kritimo atveju saugos raktas užtikrina, kad bėgimo takelis iš karto sustotų. Papildomos funkcijos: USB išvestis mobiliajam įrenginiui įkrauti, garso centras su ausinių arba mikrofono lizdu, 4 dėklai treniruočių reikmenims ir planšetės / išmaniojo telefono stovas.
Po treniruočių bėgimo takelį galima sulankstyti ir ant įmontuotų ratukų transportuoti į patogią saugojimo vietą.
Bėgimo takelio matmenys tinkami ne aukštesniems kaip 170 cm ūgio naudotojams.
Trumpai:
Daugiafunkcinis ir neužima daug vietos. Jau yra 12 integruotų programų. Taip pat yra bėgimo takelio polinkio kampo keitimo funkcija, kuri įjungiama ant pulto esančiais mygtukais. Iš viso yra 15 lygių. Speciali guminė amortizacijos sistema sumažina sąnariams tenkančią smūginę apkrovą. Greičio reguliavimo mygtukai įmontuoti rankenose, kad būtų lengva valdyti treniruotę. Taip pat yra saugos raktas ir laikymo skyriai treniruotėms reikalingiems priedams. Treniruoklis yra sulankstomas, o judėjimui yra įmontuoti ratukai.
Trumpai:
Sveikatos apsaugos pajėgų sunkioji artilerija dirba. Protrain M01S variklio galia – 2,5 AG, todėl ant jo gali sportuoti iki 120 kg sveriantys žmonės. Yra 20 integruotų programų ir 20 (!) bėgimo takelio polinkio lygių. O tai – didžiulė erdvė įvairioms treniruotėms. Visą bėgimo takelio perimetrą juosia smūgius amortizuojantis oro pagalvių ir elastomerų kompleksas. Ši 16 taškų sistema amortizuoja smūgius bėgant ir apsaugo nuo kelio ir čiurnos traumų rizikos. Greito greičio ir nuolydžio mygtukai įmontuoti rankenose. Yra planšetinio kompiuterio ar telefono laikikliai, saugos raktas ir įmontuoti ratukai, kad bėgimo takelį būtų lengva perkelti.
Trumpai:
Bėgimo takelių nuo 1000 JAV dolerių segmento sąrašą pradeda beveik 30 metų istoriją turinčio prekės ženklo “Sportop” bėgimo takelis. “Sportop” treniruokliai pasižymi patikima konstrukcija, modernia koncepcija ir patogumu naudoti. Tas pats pasakytina ir apie T840i bėgimo takelį. Dėl miniatiūrinių matmenų treniruoklis telpa mažose patalpose. Pažangioms treniruotėms skirta “iRunning” programėlė taupo elektros energiją – vos 0,7 kWh. Elastomerai (atsakingi už amortizaciją) išdėstyti visu perimetru, todėl sumažėja sąnarių apkrova. Treniruoklyje yra 12 integruotų programų, galite susikurti savo programą ir ją įrašyti. Ant rankenos yra mygtukai, kuriais galima valdyti bėgimo takelio greitį ir nuolydį. Telefoną prie bėgimo takelio galite prijungti per USB arba “Bluetooth”.
Trumpai:
Schwinn yra viena žinomiausių sporto pramonės įmonių. Ir nenuostabu, nes šis prekės ženklas gyvuoja jau daugiau nei 100 metų!
Bėgimo takelis “Schwinn 530” sukurtas specialiai jūsų patogiai treniruotei. Valdymo pultas yra intuityvus. tarp 22 iš anksto nustatytų treniruočių programų yra intervalinės treniruotės, pasirinktinės programos, riebalų deginimo ir širdies ritmo programos. SoftTrack sistema užtikrina sklandų važiavimą. Įkalnės nuolydžio reguliavimas yra automatinis. Iš viso yra 12 lygių. Dėl 2,75 AG variklio galios ir 2 mm storio bėgimo takelio ašmenų ant jo gali treniruotis iki 136 kg sveriantys naudotojai. Yra sulankstymo funkcija.
Trumpai:
Technologiškas, sudėtingas, kosminis… “Bowflex BXT128” bėgimo takelis sukurtas patogiausioms ir veiksmingiausioms treniruotėms. Šio modelio variklio galia – 3,5 AG, todėl bėgimo takelis gali įsibėgėti iki 20 km/val. Kaip tik tai, ko reikia pažengusiems sportininkams. Apkrovą galite padidinti keisdami bėgimo takelio nuolydį (15 padėčių). Be galingo variklio, bėgimo takelis turi 3 sluoksnių diržą, todėl ant jo gali treniruotis iki 150 kg sveriantys naudotojai. Bėgimo takelyje įrengta patentuota “Comfort Tech 3” amortizacijos sistema, kuri sumažina sąnariams tenkančią smūginę apkrovą. Taip pat yra devynios išmaniosios programos ir integruota “Bluetooth” funkcija, skirta sinchronizuoti su programėle “Explore the World”. Minkštais poliuretanu dengtuose turėkluose yra HR jutikliai, taip pat mygtukai, kuriais galima greitai reguliuoti greitį ir nuolydį. Bėgimo intensyvumą galite keisti tiesiog treniruotės metu, neblaškydami savęs ir nesustodami.
Visą vaizdą papildo MP3 grotuvas su įmontuotais garsiakalbiais, 3 greičių ventiliatorius, planšetinio kompiuterio, išmaniojo telefono ir butelių laikikliai.
Trumpai:
Modernių technologijų ir paprasto naudojimo simbiozė. Idealiai tinka asmeninėms treniruotėms namuose. Su “LifeSpan TR3000e” bėgimo takeliu nereikės jaudintis, kad trukdysite kaimynams. 8 smūgius slopinantys kompresoriai sugeria kojų smūgių garsą. dėl 17 nustatytų programų galite pasirinkti treniruočių lygį. Tai gali būti bendrojo fizinio pasirengimo, sveikatingumo, sporto treniruotės ir kardio treniruotės. Galima susikurti savo treniruočių programą. Bėgimo takelis yra toks pat kaip ir ankstesnis ir gali įsibėgėti iki 20 km/val. Yra polinkio kampo keitimo funkcija, kuri reguliuojama automatiškai. Dėl ventiliatoriaus, galimybės sekti žingsnius su integruota “Intelli-Step™” funkcija, elektroninių prietaisų įkrovimo ir sulankstymo funkcijos TR3000e bėgimo takelis yra geriausias treniruoklis namuose.
Trumpai:
Gali atrodyti, kad išsirinkti ir įsigyti bėgimo takelį yra sudėtinga ir brangu. Tačiau turėdami tokį treniruoklį namuose, galėsite visą parą naudotis kardio treniruotėmis. Investuoti į savo sveikatą yra teisinga.