Elipsinis treniruoklis – nauda ir žala sveikatai
2023 24 liepos
Elipsinis treniruoklis: jo nauda ir kiek kalorijų sudeginama per valandą treniruočių
2023 24 liepos

Elipsinių treniruoklių nauda ir žala

Turinys

Elipsinio treniruoklio nauda ir žala – tai, kas domina kiekvieną žmogų, kuris galvoja apie elipsinio treniruoklio įsigijimą ir mankštą namuose. Šio tipo sporto treniruokliai turi mažiausiai apribojimų ir gana daug privalumų: jie tinka bet kokio amžiaus žmonėms, nes užtikrina maksimalų judesių natūralumą, minimaliai apkrauna sąnarius ir kaulų-raumenų sistemą ir, jei naudojami teisingai, nekenkia kūnui. Apžvelkime elipsinio treniruoklio privalumus išsamiau.

Nauda sveikatai

Jei reguliariai mankštinatės elipsiniu treniruokliu, galite pastebėti teigiamą poveikį daugelyje sričių, susijusių su gera savijauta, figūra ir jėga:

  • gerėja medžiagų apykaita;
  • raumenų korseto stiprinimas;
  • visų raumenų grupių treniruotė;
  • minimalus poveikis raiščiams ir sąnariams;
  • svorio mažinimas;
  • padidėjusi ištvermė;
  • geresnė miego kokybė;
  • streso mažinimas.

Elipsinis treniruoklis imituoja bėgimo, vaikščiojimo ir slidinėjimo judesius, o sąnariams ir raumenims tenka mažesnis krūvis nei bėgant takeliu, imituojant važiavimą dviračiu ar šokinėjimą vietoje, taip pat atliekant kitus tradicinius aerobikos ir anaerobikos kompleksus.

Neabejotina elipsės nauda sveikatai yra ta, kad sąnariai ir raiščiai dirba švelniu režimu ir nėra pažeidžiami. Smūginių apkrovų kelio ir čiurnos sąnariams nebuvimas, judesių tolygumas leidžia treniruotis praktiškai visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, svorio ir treniruotumo lygio.

польза эллипса для здоровья

Apžvelkime elipsės pratimų naudą išsamiau:

  • Širdies ir kraujagyslių sistemos gerinimas: reguliarios treniruotės elipsiniu treniruokliu gali padėti sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, pagerinti kraujotaką ir padidinti plaučių talpą, o visa tai naudinga gerai savijautai ir bendrai sveikatai.
  • Svorio mažinimas: elipsinis treniruoklis gali būti veiksmingas būdas deginti kalorijas ir mažinti svorį, ypač jei naudojamas kartu su sveika mityba. Reguliari mankšta gali padėti numesti svorio ir įgauti liekną bei dailią figūrą.
  • Raumenų stiprinimas: vaikščiojimas elipsiniu treniruokliu padeda stiprinti kojų, sėdmenų, rankų ir nugaros raumenis. Šio treniruoklio privalumas yra tas, kad dirba visi raumenys, ne tik kojų, kaip ant bėgimo takelio, todėl tonusas yra suderintas.
  • Daugiau energijos ir geresnė nuotaika: reguliariai mankštindamiesi elipsiniu treniruokliu galite tapti energingesni, pašalinti mieguistumą ir pagerinti nuotaiką, nes gaminasi endorfinai – laimės hormonai. Be to, reguliari mankšta padeda sumažinti neigiamą streso poveikį žmogui.
  • Reguliari ir kruopšti mankšta elipsiniu treniruokliu gali padėti sumažinti daugelio ligų, tokių kaip diabetas, arterinė hipertenzija ir širdies ligos, išsivystymo riziką, tačiau labai svarbu, kad žmogus, užsiimantis tokia sveikatinimo veikla, blaiviai įvertintų savo sveikatą ir nepamirštų tinkamo gyvenimo būdo bei pasikonsultuotų su gydytojais.
  • Elipsinis treniruoklis gali padėti pagerinti koordinaciją ir pusiausvyrą, nes jame visos raumenų grupės įtraukiamos į žmogui natūralius judesius.
  • Pagerėja miegas. Tolygus ir reguliarus fizinis aktyvumas naudingas nervų sistemai. Žinoma, elipsinis treniruoklis neišgydys depresijos, tačiau išlygins būklę ir padės palengvinti ir pagreitinti užmigimo procesą.

Privalumai metant svorį

Elipsinis treniruoklis yra puikus pasirinkimas metant svorį, nes leidžia per trumpą laiką išeikvoti daug kalorijų. Priklausomai nuo svorio ir treniruotės intensyvumo, per valandą treniruodamiesi elipsiniu treniruokliu galite išeikvoti nuo 300 iki 600 kalorijų. Be to, nuolatinės treniruotės padeda pagreitinti medžiagų apykaitą, o tai taip pat padeda numesti svorio.

Norėdami veiksmingai mesti svorį elipsiniu treniruokliu, turite laikytis kelių taisyklių:

  • Treniruotę pradėkite nuo apšilimo: 10-15 minučių skirkite lėtiems apšilimo judesiams, kad išvengtumėte traumų ir padidintumėte pratimų efektyvumą.
  • Didinkite intensyvumą: norėdami padidinti kalorijų sąnaudas, palaipsniui didinkite pasipriešinimą ir bendrą krūvį, nes gerėja jūsų fizinis pasirengimas.
  • Įvairinkite treniruotes: kad pasiektumėte geriausių rezultatų, į treniruotes elipsiniu treniruokliu turėtumėte įtraukti įvairias programas ir pratimus.
  • Stebėkite savo mitybą: norėdami numesti svorio, turite stebėti savo mitybą, mažinti suvartojamų kalorijų kiekį ir didinti baltymų bei daržovių kiekį savo racione.

Mankšta turėtų būti ne kasdienė, bet reguliari: maždaug 3-4 kartus per savaitę. Turėtumėte pradėti nuo 30 minučių trukmės treniruočių ir palaipsniui didinti jų trukmę iki valandos. Būtinai gerkite daugiau švaraus vandens ir kokybiškai ilsėkitės, nes stresas trukdo lieknėti ne mažiau nei kalorijų perteklius mityboje.

Nauda vyrų ir moterų organizmui

Apskritai, elipsės yra universalus sprendimas, tinkantis bet kokio amžiaus vyrams ir moterims gerinti sveikatą ir palaikyti raumenų tonusą.

Moterims

чем полезен эллипс для женщин

Ne paslaptis, kad moterys elipsinio treniruoklio naudą pirmiausia įžvelgia tame, kad jis leidžia joms numesti svorio. Sistemingai mankštinantis elipsiniu treniruokliu, palaipsniui didinant krūvį, galima veiksmingai sudeginti iki 500 kalorijų per valandą ir todėl gana greitai numesti svorio. Elipsiniu treniruokliu lieknėjančių moterų atsiliepimai rodo, kad svorio, ypač probleminėse srityse, sumažėjimas pastebimas po keturių ar penkių savaičių reguliaraus mankštinimosi. Treniruočių moterims nauda bus labiau pastebima, jei treniruotes derinsite su tinkama mityba.

Vyrams

Vyrai paprastai renkasi elipsinį treniruoklį, norėdami sustiprinti ir sutvirtinti raumenis, padidinti ištvermę. Jie įžvelgia treniruoklio naudą ir stiprindami nervų sistemą, pastebi teigiamą psichologinį treniruočių poveikį. Kai kurie vyrai savo atsiliepimuose net teigia, kad “išsivalo galva”, t. y. sumažėja įtampa ir stresas.

Elipsinis treniruoklis yra puikus kardio treniruoklis, jis padeda pagerinti kraujotaką, padidinti plaučių tūrį ir pagerinti deguonies apykaitą, o tai teigiamai veikia bendrą ištvermę – vyrai ir moterys mažiau pavargsta net per dieną.

Treniruodamiesi elipsiniu treniruokliu galite naudoti daugelį kūno raumenų, o tai padeda sustiprinti ir sutvirtinti kojas, sėdmenis, padaryti gražų pilvo presą ir apskritai pagerinti figūrą.

Mankšta padeda sumažinti stresą ir nerimą, nes nukreipia energiją, taip pat gamina endorfinus ir sporto poveikį nervų sistemai.

Mankšta taip pat padeda pagerinti miego kokybę, nes skatina atsipalaidavimą ir mažina kūno įtampą.

Kokie raumenys dirba

Elipsoidas leidžia įdarbinti daug raumenų grupių, kurių neįmanoma įdarbinti kitais treniruokliais. Galima sakyti, kad tai universalus treniruoklis visam kūnui – ne tik kojoms, bet ir korpusui, rankoms, pečiams. Nedaugelis treniruoklių gali “pasigirti” tokiu kompleksiniu darbu.

Norėdami treniruoti kuo daugiau raumenų, naudokite skirtingus judesių tipus: minkite pedalus ne tik pirmyn, bet ir atgal; aktyviai įtraukite į darbą rankas, sukite visą kūną; kai kojos pavargsta, perkelkite krūvį rankoms ir vėl atgal.

Apatinė kūno dalis

Pagrindinė raumenų grupė, dirbanti elipsiniame treniruoklyje, yra apatinės kūno dalies raumenys – sėdmenų, šlaunų, blauzdų ir pėdų raumenys. Jie dirba atliekant kojų judesius ir suteikia kūnui atramą bei stabilumą.

Kūnas

Mankštinantis elipsiniu treniruokliu dirba kūno raumenys – pilvo preso, nugaros, apatinės nugaros dalies ir sėdmenų raumenys. Jie užtikrina naudotojo stabilumą, palaiko taisyklingą laikyseną ir padeda tolygiai paskirstyti kūno svorį.

Rankos

Mankštinantis elipsiniu treniruokliu dirba rankų ir pečių juostos raumenys. Tai padeda pagerinti koordinaciją ir padidinti širdies ir kraujagyslių pratimus.

Širdies ir kraujagyslių sistema

Mankšta ant elipsinio treniruoklio padeda stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą ir gerinti kraujotaką. Reguliari mankšta padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Žala

Nors mankšta elipsiniu treniruokliu turi daug naudos sveikatai, kai kurie žmonės gali patirti tam tikrų problemų arba galimą žalingą poveikį. Štai keletas pavyzdžių:

Raumenų įtampa

Jei elipsiniu treniruokliu mankštinatės per daug intensyviai arba nepakankamai apšilę, gali atsirasti raumenų patempimas, kreivakaklystė ir net traumos. Kad to išvengtumėte, tiesiog nepamirškite apšilti ir skirkite sau poilsio dienas: kasdienių treniruočių tikrai nereikia.

Netinkamas naudojimas

Kai kurie žmonės elipsinį treniruoklį gali naudoti netinkamai, pavyzdžiui, dėti per didelę apkrovą, naudoti maksimalų pasipriešinimą, kai dar nėra tam pasiruošę, arba judėti netinkamoje padėtyje, nepritaikius sviedinio prie jos. Tai gali sukelti traumas ir sąnarių pažeidimus.

Diskomforto pojūtis

Naudotojai elipsinio treniruoklio treniruočių metu gali jausti diskomfortą arba patirti kitus skausmingus pojūčius, jei nepaisys kontraindikacijų ir pradės treniruotis nepaisydami savo prastos sveikatos būklės.

Neefektyvumas

Jei elipsiniu treniruokliu treniruojatės nereguliariai arba nepakankamai intensyviai, tai gali lemti, kad nepasieksite norimų rezultatų – geresnės fizinės būklės ir sveikatos.

Apskritai mankšta elipsiniu treniruokliu gali būti naudinga, tačiau tik tada, kai ji naudojama teisingai ir laikantis specialistų rekomendacijų. Prieš pradėdami treniruotis, būtinai apsilankykite pas gydytoją, taip pat įvertinkite savo būklę ir pasirinkite tinkamą treniruočių intensyvumą pagal savo fizinio pasirengimo ir sveikatos lygį.

Jokiu būdu nepradėkite treniruočių, jei turite kontraindikacijų sportuoti. Prie jų priskiriamos šios:

  • Širdies ir kraujagyslių sistemos problemos: aritmija, išeminė širdies liga arba hipertenzija. Šiuo atveju mankštintis leidžiama tik pasitarus su gydytoju ir griežtai pagal specialisto pateiktą programą. Kai kuriais atvejais elipsės treniruotės visiškai draudžiamos.
  • Jei turite traumų arba sergate sąnarių ligomis, pavyzdžiui, artritu, tendovaginitu arba osteochondroze, treniruotės elipsiniu treniruokliu gali pabloginti jūsų būklę.
  • Jei turite pusiausvyros sutrikimų, atsirandančių su amžiumi arba dėl tam tikros grupės vaistų vartojimo, tai taip pat gali būti kontraindikacija. Kadangi elipsinis treniruoklis reikalauja geros judesių koordinacijos.
  • Esant traumoms, pavyzdžiui, patempimams, išnirimams ar lūžiams, mankšta su elipsiniu treniruokliu gali pabloginti būklę ir sukelti papildomų raumenų ir kaulų sistemos pažeidimų. Tokiu atveju turėtumėte duoti sau laiko pasveikti ir tik tada pradėti treniruotis elipsiniu treniruokliu prižiūrint specialistui.
  • Bet kokios onkologinės ligos taip pat yra absoliuti kontraindikacija treniruotis elipsiniu treniruokliu.
  • Esant ūmiai peršalimo formai, mankšta elipsiniu treniruokliu gali pabloginti sveikatą. Šiuo laikotarpiu organizmas jau patiria įtampą, susijusią su kova su infekcija, todėl treniruojantis gali paūmėti simptomai ir net kilti komplikacijų. Būtina palaukti, kol pasveiksite. Tas pats pasakytina ir apie bet kokias lėtines ligas ūmine forma.
  • Kvėpavimo takų infekcijos ir kvėpavimo takų ligos yra dar viena kontraindikacija, kai draudžiama fizinė veikla.

можно ли эллиптический тренажер при беременности

Atsargiai elgtis elipsoidu reikėtų moterims, besilaukiančioms vaiko, ir pogimdyminio atsigavimo laikotarpiu. Gerai treniruotis turėtų duoti specialistas, programa turėtų būti lengva, be staigių judesių ir rimtų apkrovų. Pirmąjį nėštumo trimestrą elipsinis treniruoklis paprastai draudžiamas.

Rezultatai

Apskritai elipsinis treniruoklis yra puikus pasirinkimas vyrams ir moterims, norintiems pagerinti savo fizinę formą, sustiprinti raumenis, sumažinti stresą, numesti svorio ar pasitempti figūrą.

Taigi, elipsinio treniruoklio privalumai yra šie:

  • saugumas. Švelnus sąnarių ir raiščių apkrovimas leidžia treniruotis visiems, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, svorio ir treniruočių lygio.
  • didelis raumenų įsitraukimas. Treniruojantis ant elipsinio treniruoklio dalyvauja visos raumenų grupės. Pirmiausia stiprinamos šlaunys ir sėdmenys, aktyviai dirba blauzdų raumenys, o atliekant atvirkštinį judesį – ir blauzdos raumenys. Judant rankenoms sinchroniškai dirba viršutinės kūno pusės raumenys: bicepsai ir tricepsai, pilvo preso raumenys, pečiai, nugara.
  • širdies treniruotė. Treniruotės elipsiniu treniruokliu yra aerobiniai pratimai, o tai reiškia, kad treniruojamas širdies raumuo, organizmas prisotinamas deguonies, gerėja medžiagų apykaita, o kartu ir odos būklė.
  • įvairiapusiškumas: fizinis aktyvumas, raumenų stiprinimas, viršsvorio metimas, streso mažinimas.

Kaip ir bet kuris sportas, elipsiniai treniruokliai yra naudingi sveikatai, jei skiriate dėmesio savo sveikatai, neignoruojate kontraindikacijų ir naudojantis treniruokliu ir apskritai treniruojantis laikotės saugumo taisyklių:

  • Sportinė apranga, avalynė, pašalinkite plaukus.
  • Vėdinama patalpa.
  • Apšilimas ir apšilimas po treniruotės
  • Gerkite mažais gurkšneliais vandens, būkite susikaupę.

Comments are closed.